Facebook likes

Facebook îi place „Curățenie agresivă”

Aprecierea paginii este mai semnificativă sau...?

Facebook și-a schimbat Politicile cu privire la numărul de aprecieri Facebook... Modificările afectează toți utilizatorii Facebook, începând cu martie 2015...

Eliminarea conturilor Facebook inactive

Pierderea de Like-uri pe Facebook, pe care poate ați experimentat-o, nu se datorează faptului că există prea multe Like-uri false pe Paginile voastre, ci pentru că Facebook folosește noua strategie statistică pentru a minimiza numerele de like-uri Facebook pentru a fi mai „semnificative”. Oamenii care nu au folosit niciodată serviciile Instant Famous sau orice alte site-uri web promotoare sociale se confruntă cu aceleași probleme.

 

Următorul declinare a răspunderii este afișat pe paginile Facebook:

„Recent am actualizat modul în care măsurăm câte persoane apreciază Pagina ta. Este posibil ca paginile să înregistreze o scădere a aprecierilor după 12 martie, când am eliminat aprecierile din conturile Facebook inactive.”

Facebook susține că elimină conturile memorate și dezactivate voluntar din „Numărul de aprecieri ale paginilor Facebook” și că această modificare asigură consecvența și actualizarea datelor de pe Facebook.

Puteți citi mai multe la: Crearea like-urilor paginii mai semnificative.

Acest lucru poate fi văzut chiar și de pe cea mai proeminentă pagină de Facebook! Reîmprospătând aceste pagini, puteți vedea că pierd interacțiuni (aprecieri) în fiecare secundă. De ce..?!

În acest moment, este cel mai probabil ca Facebook să elimine Like-urile din Profilurile care nu sunt active pe Pagina ta. Acest lucru a fost implementat mai întâi de YouTube în ceea ce privește Abonații de pe Canalele YouTube, precum și Paginile Google Plus și poate fi motivul pentru care acest lucru se întâmplă acum pe Facebook. Cel mai ușor mod de a înțelege este că Facebook stabilește o dată de expirare pentru toate interacțiunile lor Facebook Like, pentru utilizatorii care nu vă vizitează în mod repetat Pagina, dar le numără înapoi atunci când o fac.

Dacă un utilizator care a făcut o interacțiune pe o pagină de Facebook este mai activ pe pagina apreciată, aprecierea dezactivată este reactivată, interacțiunile contului (aprecierea) vor fi re-adăugate la numărul de aprecieri ale unei pagini. (Menționat și la: A face like-urile paginii mai semnificative)

Susținem pe deplin ideea Facebook de a nu avea conturi „false”, dar nu credem că aceste noi modificări Facebook sunt modalitatea corectă de a realiza acest lucru.

Am efectuat mai multe teste care au arătat că Facebook scade numărul de Like Facebook, indiferent de valabilitatea Profilurilor FB care au făcut o interacțiune (like). Așteptăm pe Facebook să publice oficial noua lor politică, astfel încât să putem vedea clar ce ar însemna aceasta pentru membrii comunității noastre și cum îi putem proteja de efectele nedorite.

Nu dorim să inducăm în eroare membrii comunității noastre în niciun fel și de aceea împărtășim aceste informații cu toată lumea. Credem că comunitatea bine informată poate face diferența și că toți putem beneficia de asta. Fiecare informație nouă despre modificările politicii Facebook poate fi de ajutor și îi încurajăm pe membrii comunității noastre să partajeze informații între ei.

La ce să vă așteptați

În următoarele săptămâni, administratorii paginii ar trebui să se aștepte să vadă o scădere a numărului lor de aprecieri a paginii ca urmare a acestei actualizări.

Toată lumea beneficiază de informații semnificative pe Facebook. Sperăm că această actualizare Facebook va face Paginile și mai valoroase pentru companii și pentru întreaga comunitate Facebook.

 

Sfatul nostru

Creșteți popularitatea postărilor/fotografiilor dvs. de pe pagina dvs. de afaceri Facebook cu mai multe aprecieri folosind serviciile noastre.

După câteva teste, am observat diferența dintre persoanele care încep să cumpără aprecieri pentru fotografii de pe Facebook aprecieri pentru postările de pe Facebook și cei care nu.